Koncerty

kde jsme hráli a kde budeme hrát...

plánované koncerty

zatím nic, případně nás kontaktuj

odehrané koncerty

Rakovník - hospoda Na Zátce, 25. června 2010 (s Vozovou hradbou a Klatoris Gangem)

Skoro po třech letech jsme si dali koncert, tentokrát jako jakousi vzpomínkovou akci na léta minulá, koncerty odehrané, paličky zlomené, struny zpřetrhané a piva vypitá. Celá akce vznikla díky Bobovi a Klaťákovi, kteří koncert pořádali a přemluvili k hraní Jama a mě. Kromě nás na akci hrála také Vozová hradba a Klatoris Gang.

V den koncertu ve dvě odpoledne jsme se sešli na zkoušce, pro mě to byla první zkouška po cca třech letech, zbytek kapely již jednu zkoušku měl. Ve zkušebně bylo neskutečný vedro, ale výsledek nebyl nejhorší.

Po zkoušce jsme převezli věci do sálu hospody Na Zátce, kde se koncert konal. Pak byl velen rozchod, abychom se kolem půl sedmý zase sešli. Zvukaři už byli na místě, takže jsme nazvučili, dali pivko a čekali.

Asi v půl osmý jsme se vyškrábali na pódium, ještě trochu doladili zvuk a začali hrát. Lidí v sále postupně přibývalo, takže divácká kulisa houstla a houstla. Zahráli jsme všechno, co se dalo nazkoušet a je pravda, že v některých místech jsme trochu tápali (přece jen, dvě zkoušky po třech letech není nic moc). Nicméně jsme si to užívali a podle ohlasů z publika si tu užívali i diváci. Zvuk byl nad očekávání dobrý a tak jsme se prohráli v pohodě celým setem.

Vyklidili jsme pódium, na které se začala chystat další kapela (Vozová hradba), dali si pivo, poslouchali Vozovku a povídali se známými. Vozová hradba zahrála dobře, byť také ne úplně bez chyb. U další kapely (Klatoris Gang) však nebylo pochyb, kdo má dnes nejlépe nazkoušeno – šlapalo jim to opravdu pěkně.

Lehce po desátý koncert skončil (policejní hodina) a my se dali do uklízení apáry a bicích. Koncert se podařil a i přes četné chyby jsme si hraní moc užili. Kdo ví, třeba se ještě někdy sejdeme – třeba zase na Zátce na podobné retro akci...

Níže je video z koncertu, další songy je možno vidět na youtube.com

bobr


Litvínov - klub Terasa, Punk Hardcore show, 9. února 2007

Sraz na náš první koncert na severu Čech byl určen sraz poměrně brzy – již v 17 hodin. Původně bylo v plánu jet spolu s Red Insect, ale vzhledem k tomu, že jejich basák visel kdesi v Praze, nakonec jsme jeli sami.

Při balení jsme stejně nabrali skluz a kolem půl šesté jsme konečně vyrazili. Cestou jsme se ještě stavěli u Pavla doma (zapomněl si kabel). Cesta za debaty o hudebních stylech ubíhala v pohodě, navigovali jsme bez problémů, takže zhruba ve tři čtvrtě na sedm jsme byli v Litvínově, v klubu Terasa.

Byli jsme tu úplně první – jen pár punx posedávalo u vchodu. Ani zvukař tu nebyl, tak jsme si aspoň nechali odemknout sál a nanosili dovnitř svých pár krámů (jeli jsme na lehko, takže to nebyl tak velký problém). Pak jsme se nahrnuli do hospody (kde kromě několika málo lidí byla pořádná kosa) a dali si pivko – a čekali.

Lidi se pomaličku trousili, původně avizovaný start se z 20. hodiny posunul na hodinu 21. Před devátou konečně organizátor zavelel a my se vykopali na podium. Chvilku trvalo zvučení (zvučily se komplet bicí), přičemž technika trošku zlobila. Zhruba po dvaceti minutách příprav jsme konečně začali hrát.

Hned u druhého songu nás vypekla technika - vynechávaly mikrofony. Zároveň Krakenovi praskla struna, takže po nápravě (výměna struny a výměna kabelu u mikrofonů) jsme vlastně začínali znovu. Celkově bylo hraní dost v pohodě, zvuk nahoře sice nic moc (pod pódiem údajně též nevalná kvalita), ale nebylo to celkově nejhorší. Ohlasy z publika vcelku pozitivní, takže jsme mohli být spokojeni. Vzhledem k úvodnímu zdržení jsme rychle dohráli náš set a už se dekovali z pódia, kam se přesunula další kapela – Magna Mater. My si mezitím uklidili věci do auta a oddali se zábavě. O malé vzrůšo se postaral Bob, když nechal auto nezamčené, s dveřmi dokořán, a sám užíval atmosféry koncertu uvnitř klubu. Naštěstí jsme si toho všimli a Boba vyhnali auto zamknout.

Další kapely, které hrály na této akci, byly Svině!, Red Insect a Hudr Banden. Poslední kapelu jsme už pořádně neslyšeli, protože Bob zavelel k odjezdu. Moc se nám (mě) nechtělo, ale řidič je pán... Tak jsme s Pavlem předali Parfovi distro, u kterého jsme byli po dobu jejich vystoupení, nalezli do auta a vyrazili domů.

Cestou jsme se ještě stavěli pro benzín + něco na zub a zhruba kolem druhé hodiny ranní jsme dorazili bez problémů do Rakovníka...

bobr


Rakovník - Astacus, Benefit pro psí útulek, 8. září 2006

Bobr Minulý koncert – na Novém Domě – jsme začínali. Tento koncert v Astacusu jsme pro změnu zakončovali - a to tak, že poměrně pozdě.

Protože se už dopředu počítalo s tím, že budeme hrát v čase dosti po půlnoci, nebyl ani stanoven pevný sraz. Ve středu po zkoušce si Bob prostě vzal aparáty domů s tím, že je na koncert přiveze, což asi kolem půlnoci učinil. Kraken s Pavlem byli na koncertě již od začátku, já dorazil něco kolem půl jedenácté – takže jsme byli komplet.

Spíš než v sále a poslechem kapel jsme se bavili se spoustou známých, kterých zde bylo opravdu hodně, popíjeli pivo (tedy, Bob ani moc ne, neboť opět řídil) a prostě zevlovali venku. Snad jen Johnestown přitáhli naší pozornost a aby ne – takovej mazec!

Postupně tedy odehrály svoje sety všechny kapely večera - Bothrops Jarraraca, Red Insect, El Paso, Labora 21 a již zmiňovaní Johnestown. Jako předposlední hráli hosté z Osnabrücku – Profit And Murder. Po této německé partičce přišla řada na nás.

WHY NOT? Původně jsme se dosti obávali, že hodně lidí už bude buď pryč, nebo vinou popíjení bude značná část přítomných totálně K.O. a nebude ani pro koho hrát.

Kupodivu i přes pokročilý čas (začínali jsme hrát kolem 01.30), bylo v sále ještě pár vytrvalců, kteří alespoň nějakou diváckou kulisu udělali – a do sálu se z prostor klubu začali slejzat další lidi.

Zahráli jsme náš tradiční set, přičemž některý lidičky si s námi zařvali refrény (ba i do mikrofonů). Sice je pravda, že jsme to několikrát docela slušně zkazili, ale také je pravda, že lidi se výborně bavili. Zvuk byl – alespoň na pódiu – dost mizerný. Například Pavel sám sebe skoro vůbec neslyšel, já zase slyšel převážně jen sebe… prostě nebylo to ono.

Kraken Když dozněly tóny skladby Peníze a moc, která byla v playlistu na posledním místě, chtěli jsme se zahájit exodus z pódia – ale lidi pod pódiem řvali tak mocně, že jsme museli přidat jeden kus. Bylo to velice příjemný…

Pak už se nedalo nic dělat a konec konců jsme toho také my sami měli dost. Proto jsme rychle sbalili svoje věci a naložili je k Bobovi do auta. Ještě chvíli jsme pokecali, pak se Bob a Pavel vydali domů autem. Zbytek kapely je postupně následoval…

bobr


Nový Dům - hospoda U Dobroty, Birthday Party for Ada, 25. srpna 2006

Jelikož jsme celou tuto akci měli začínat, bylo nutné vyrazit poměrně brzy. A tak nás bylo již lehce po páté vidět, jak uháníme směrem na Nový Dům. Je to od Rakovníka jen kousek, takže za chvilku jsme byli na místě. Vytahali jsme svoje krámy z auta a nalezli do sálu a zakousli se do piva. Poté přišlo na řadu zvučení, což bylo odbyto vcelku rychle, takže v šest bylo možno začít – přesně podle plánu.

Jenže lidí bylo zatím stále docela málo, tak pořadatel Mejchl (dle našeho názoru zcela rozumně) rozhodl vyčkat zhruba do 19. hodiny. Navíc na plakátech avizované kapely S.N.A.D. a V.O.H. nedorazily – času bylo tedy relativně dost. Takže nic nebránilo tomu, dát si další pivko a rozprchnout se po sále i ven. Lidi opravdu trochu začali chodit, mimo jiné i řada známých (Klaťák a spol., Jiří atd.) – takže o družné hovory s nimi nebyla nouze.

V 19 hodin nám Mejchl dal pokyn, tak jsme vylezli na malé a nizoučké pódium, doladili zvuk a začali to do lidí prát horem i dolem. Po druhém songu lidi venku asi pochopili, že celá akce začíná, takže se pomalu začali stahovat do sálu. Ten nebyl ani zdaleka plný, ale člověk se v něm už alespoň nebál. Několik punx rozjelo lehké pogo a konec každého songu provázel relativně slušný ohlas. Zvuk byl na tristní akustické poměry sálu vcelku dobrý a i s naším výkonem jsme mohli být spokojeni.

Sjeli jsme náš setík a klidili se z pódia, abychom uvolnili místo další kapele – rakovnickému Phobosu. Lidi se sice chvilku snažili donutit nás k přídavku, ale úplně novou věc jsme ještě neměli zcela dotaženou, a navíc jako první kapela jsme moc nechtěli blokovat rozjezd fesťáčku.

Pak už jen zbývalo naskládat věci do auta, což bylo dílem okamžiku. Potom už padly poslední pivní zábrany a bylo to. Po nás hráli již zmiňovaní Phobos, dále pak Poppy Seed Grinder, Jig-Ai, Stigma (se super ženským deathovým zpěvem) a tak dále… K tomu jsme od Mejchla dostali mírnej cesťáček, který byl v zápětí utopen v pivu a projeden v klobáse (což byla pro nás hračka).

Závěr večera pro každého z kapely vypadal různě – já se vydal kolem půlnoci pěšky do Rakovníka, Kraken si vezl prdel do Rakovíka autem, Bob vytuhl ve svém autě až do rána a Pavel pobíhal po prostoru hospody i před ní až do rána. Závěrem bychom chtěli poděkovat Mejchlovi za pozvání – díky, těšíme se zase příště!

bobr


Plzeň - hospoda U Horbenů, KerioMusicFest 1.0, 27. května 2006

s Jamem Tento koncert byl z hlediska historie kapely docela významný – byl to poslední koncert s Jamem a zároveň první koncert v nové sestavě. Krom toho si svojí pódiovou premiéru odbyl také Pavel.

Slezli jsme se v půl čtvrtý u zkušebny, naskládali věci do auta a kousek před čtvrtou vyrazili Bobovým Punťou směrem na Plzeň.

Jen co jsme vyjeli, Kraken vybalil svačinu a počal Bobovi v autě drobit. Vzápětí bylo patrné, že jsme podcenili přípravu a nevzali s sebou žádné pivo, proto jsme se stavili na benzínce v Kožlanech. Zakoupili jsme lahváče, Kraken zalaškoval se sličnou prodavačkou, dali jsme si cigáro a pokračovali dále do Plzně.

Cestou začalo docela lejt a už nepřestalo. Průjezd Plzní byl hladký, zejména díky mojí bezchybné navigaci :-) a tak jsme před půl šestou byli na místě.

Než jsme se nadáli a trochu rozkoukali, bylo šest hodin, kapela Pocket Elephants dohrála a nastal čas vykasat si rukávy a jít na věc. Jak již bylo uvedeno, tenhle koncert byl oficiálně posledním, na kterém s námi hrál Jam. Bylo domluveno, že odehrajeme dva sety – první bude obsahovat pět starých věcí, které zahrajeme s Jamem, druhý set odehrajeme již s Krakenem v aktuální sestavě a bude zahrnovat nové songy.

Jak jsme si vymysleli, tak jsme i udělali. S Jamem jsme zahráli (vcelku bezchybně) pět starých věcí (Love Story, Přítel, Rebel, Keep Smiling a Pospíchej), čímž byla také udělána definitivní tečka za životem těchto písní – kdo je neslyšel, už je asi na živo neuslyší. Trochu jsme měli obavy z reakcí publika, které rozhodně nebylo punkové, ale byli jsme mile překvapeni. Také zvuk byl naprosto famózní, a to jak nahoře, tak dole.

Kraken Po setu s Jamem se na pódium přesunul Kraken a začala ta pravá smršť. Beznaděj, Rowdies, Volby... Prali jsme to do lidí horem dolem a sklidili docela slušný aplaus, což nás příjemně překvapilo a potěšilo. Při poslední písničce (Třetí svět) si s námi zazpíval refrén i Jam, který byl za tímto účelem pozván na pódium.

Kousek před sedmou jsme měli odehráno a mohli se vrhnout do víru zábavy. Tedy, jak kdo. Bob ucucával nealko pivo a nevraživě pozoroval, jak se zbytek kapely upravuje Gambrinusem. Jo, řidič tvrdej chleba má... Jamovi se podařilo prodat i pár starých CD, což jsme kvitovali s povděkem, neboť nebyl cesťák a tímto se alespoň částečně pokryly náklady na benzín.

Po nás hrála kapela Turbo revival, která nikoho z nás příliš neoslovila, ale následující kaplelka Rusty Rocket, to byla jiná. Blues-rock jako řemen, výbornej zvuk, prostě samé superlativy.

WHY NOT? V deset hodin, krátce po tom, co na pódium nastupovala poslední kapela večera – THR – zavelel Bob k odjezdu do Rakovníka. Kraken chvíli váhal, zda nemá zůstat v Plzni a přespat u Jama, ale nakonec u něj zvítězil rozum a nedostatek financí a už se drápal do auta. Já vzal za vděk možností přenocovat u Jama a rozhodně to stálo za to... dále raději bez podrobností :-). Do Rakovníka jsem se vrátil vlakem v neděli někdy kolem páté... Sumasumárum – dobrý koncert!

bobr


Rakovník - Klub Letiště, 3. června 2005

Letiště Náš druhý koncert v Rakovníku proběhl ve známém rakovnickém klubu Letiště. Jednalo se již tradiční, čtvrtý, akci "Banán fest".

Festival začal o dost později. Mělo se startovat v šest, ale z různých důvodů se začalo až těsně před osmou. Jako první vystoupila Vozová hradba, která za svou krátkou působnost získala na rakovnickém okrese nemálo příznivců. Jejich koncert byl výborný a skupina ukázala, že v nich opravdu něco je. Jen tak dál klucí ;-)
Záhy vystoupila (na banánu již známá) pohodová kapela Když už tak už band. Vystoupení bylo výborné. Je vidět, že z "bendu" již mají dost za sebou a vývoj je jasně vidět - trochu zrychlit, ale né až zas tolik jako... (...jako kdo? - hádanka pro tebe, čtenáři!)
Někdy před desátou nastoupili na pódium Golúb-javani. Nejvíce početné seskupení tohoto festu zaujmulo nejenom svým strhujícím hudebním vystoupením, ale i tradičním divadelním vystoupením (na našem okresu takovéto skupiny nemáme, a proto si myslím, že tímto mohou upoutat nejednoho diváka). Tentokrát si baskytarista nasadil prasečí hlavu (v té vydržel hrát až do konce). U Golúbů je jasně vidět jejich vývoj. Písničky, které hráli před rokem neměli ještě takovou kvalitu, jako nyní. Zhodnocení - prostě skvělej koncert!
Letiště Letiště V této chvíli se již (ne)těšili na pódium členové Totálního nasazení. Jejich koncert byl průměrný (podle jejich vlastních slov!), ale rakovnickému publiku (vedle kapel, které toho ještě nemají tolik za sebou jako oni) se líbili nejvíce. K pódiu přitáhli nejvíce diváků (aby taky ne). Oproti minulému banánovému ročníku se rozrostli o jednoho člena - druhého kytaristu Šukece - který výborně doplňuje Pavla Pešatu.
Hned po skončení Totáčů jsme nastoupili my, Why Not? Z mého pohledu se jednalo o krásnou zkoušku kapely (zkoušíme ve čtrnácti až třicetidenních intervalech). Náš nový basák Klaťák (je fakt dobrej, pět zkoušek s námi a hnedka hrál ;-) to zvládl výborně. Ostatní členové jako vždycky podali nejlepší výkony (včetně mne) a ani větší množství alkoholu nikomu z nás nezabránilo odehrát náš další koncert. I když mne později (zatím jen) přítelkyně nazvala "kotlíkářským punkáčem", koncert se mi líbil. Dokonce se našla trocha lidí, co si na nás zapařili...
Letiště Zde patří poděkování skupině Dorota Folbrowá - ti nás nechali hrát po Totáčích. Kdyby nás nepustili, hráli bychom asi tak ve dvě hodiny po půlnoci... Na jejich koncert jsem již ale chyběl, a tak nemohu posoudit, jací byli. Doufám že dobří.
Poslední skupinou večera (nebo rána) byli Idioglosní kolosy. Tuto skupinu znám z našeho koncertu v Praze. Tehdy mi jejich skupina přišla jako začínající a myslím že jsem nebyl daleko od pravdy. Toto vystoupení bylo prý skvělé - zřejmě se Kolosáci posunuli o něco dál (díky Bobře za informace). Můžu jen slíbit toto: až budu příště na vešem koncertě, rád si vás poslechnu!

Banán fest je dle mého názoru výborným způsobem pro prezentaci začínajících kapel, ale tento ročník se moc nevydařil - do Nesuchyně přijelo určitě více lidí... No jo, ta účast... Třeba příště to bude lepší... Ten kdo tu ale nebyl, o dost přišel - bylo to super! Mohu se jen těšit na další, již pátý (jubilejní?), ročník festivalu.

Praha - Klánovice, hotel Smolík, 16. října 2004

Klánovice Klánovice Toto byla první akce, kdy jsme jeli "ven" - mimo okres Rakovník. Na tenhle koncert nás pozvala místní kapela Idioglosní Kolosy, které tímto zdravíme a děkujeme za pozvání! Slezli jsme se ve zkušebně po 15 hodině a začali nakládat věci do auta. Bohužel, Škoda Favorit nepatří mezi nejprostornější vozidla, takže nám dalo docela zabrat všechno nějak nacpat do auta.

Z Rakovníka jsme vyrazili v půl čtvrtý. Jarda se začal za jízdy rejpat ve svém kombu, které měl vedle sebe, a zjistil, že má v tahu pojistku. Zkoušeli jsme tedy pojistku koupit u nějaké benzínky, ale marně. Usnesli jsme se, že zajedem do Metropole na Zličín a pokusíme se jí sehnat tam.

Klánovice Klánovice Jelikož celý den pršelo, lidi se zbláznili a vyrazili na nákup. Snad celá Praha byla v Metropoli a my tím pádem v zácpě. Autu se popojíždění v koloně nějak nelíbilo a začali jsme vařit. Nakonec jsme auto odtlačili na parkoviště a Jarda šel shánět pojistku. Marně.

Klánovice Opustili jsme tedy Metropoli a v zácpě opět povařili. Chvíli jsme se motali kolem Zličína a nevěděli kudy jet, ale nakonec to dobře dopadlo. Do Klánovic jsme dorazili kolem šesté. První kapela (Hluboký ponor) už hrála, po nich následovala kapela Master Piece.

Klánovice Když Master Piece dohráli svůj set, rozbalili jsme si naše nádobíčko, dali zvukovku a pak to rozjeli naostro. První vypalovačka "Rowdies" zabrala. Zvuk byl vynikající, lidi úplně super, pogovali jako o život, tohle se v Rakovníku málokdy vidí. Někteří z publika dokonce oposlouchali texty refrénů, zpívali s náma a mocně hrozili... Prostě masakr. Jelikož bylo málo času, museli jsme bohužel upravit playlist a něco vypustit. Hráli jsme necelou hodinku, ale stálo to za to, reakce lidí nás velmi příjemně překvapila. Když se k tomu přičte fakt, že nepraskla ani jedna struna (což je jev zejména u mně nevídaný) a ani Bob nezlomil paličku, je jasné, že jsme mohli být spokojeni.

Po nás hráli ještě Kolosáci a pokřtili svoje CD "Ať ti v břiše vyroste kytara a brnká na ní rak". Vše končilo před desátou hodinou, v deset už jsme dřepěli v autě a jeli zpět domů. Tentokrát bylo vše bez problémů a kolem půl dvanáctý jsme byli v Rakovníku.

[bobr]

nahoru

Astacus, narozeninová párty - 12. března 2004

klub astacus Tento koncert byl domluven vcelku na rychlo a my jako kapela začali týden před koncertem hrát s českými texty. Pro mne to bylo vcelku těžké... Koncert začal kolem osmé hodiny (ale z plakátů jsem byl tak trošku zmaten - 1900 či 1930 nebo 2000). Velmi dobrá hudba skupiny Bratrstvo kočičí pracky se rozléhala klubem asi hodinu. Překvapily mne jejich bicí, kde "Štětináč" nebyl skoro vidět. Na řadu přišla další skupina - Skrytý půvab birokracie - ta mne moc neuchvátila a dost mne zarazilo že nemají bicí... Potom jsme již natěšení přišli na řadu my - Why Not? - odehráli jsme svojí punkovou sadu a při našem vystoupení se dokonce i chvíli (než jeden mladej dostal) pogovalo :-) Po nás nastoupila skupina Radost, která hrála asi do jedné. Potom jsme to již zabalili a konkrétně já se odebral spát.
[jam]

nahoru

Banán fest 2, Nesuchá párty - 13. září 2003

fotka banán Na plánu bylo vystoupení deseti kapel. Start měl být už v 15:00. První kapela Jakkolifjinak (punk) nemohla dorazit a proto vše začalo o hoďku později. Seskupení Sauerkraut (undergrand) odehráli svojí třičtvrtěhoďku a hned po nich kapela, která měla tu čest být i na minulém Banánu (Když už tak už band - pohodový rock ). Něco po šesté hodině vystoupila kapela, na kterou všichni čekali. Cloud burst the digestive system (fekál gore grind chlív Lužná). Mezitím přijela hlavní kapela večera Totální nasazení. Jejich vystoupení začalo kolem 19:15. Po té hoďce a kousek nastoupila další věc Drátem do woka. Poté skupina Golúb-javani. Pak my. Další seskupení (Bukvice z Jablonec nad Nisou) se opozdilo. Místo nich zahrála začínající kapela Phobos (HC). Po nich slibované Bukvice + Kohout plaší smrt, kteří nebyli na playlistu. Vše skončilo kolem druhý hodiny ráno.
[převzato od Krakena ze stránek Golúb-javani]

nahoru

Banán fest, Nesuchá párty - 4. dubna 2003

fotka banán Přijeli jsme tak kolem osmý. Kluci z Když už tak už bandu byli už na place a předváděli své umění. Začalo vykládání aparatury do zadních prostor a poté i malé občerstení. Začal hrát Žlutej ručník a po nich DHEPO. Lidí přibývalo a piva ubývalo. Ručičky na hodinkách ukazovaly pár minu po dvanáctý. Dohrála skupina Drátem do woka a nastupují Golúb-javani. Svoje představení ukončili něco málo po jedný. A teď my. Naše unavené obličeje trochu rozveselil dav pařících lidí. Hráli jsme asi 50 minut. Pak jsme se zkalili a ještě víc unavení jsme tam usli.
[převzato od Krakena ze stránek Golúb-javani]

nahoru

Klub "KELT" Nové Strašecí (narozeninová párty) - 15. února 2003

fotka kelt fotka kelt Vše začalo kolem 19:00 v nevelkém motorkářském klubu. První přišla na řadu rakovnická kapela Golúb-javani, která rozehřála své přívržence a zahájila koncert. Zhruba po 45 minutách byli hotovi. Nezbývalo než si připravit aparát a skočit na to. A tak se stalo. Začali jsme hned z ostra prvním songem s názvem Dullsvile. Během našeho vystoupení se nestalo nic zlého a vše klapalo jak mělo.
[převzato od Krakena ze stránek Golúb-javani]

nahoru